כלי עבודה של רופא שיניים ומומחה לחוות דעת משפטית

חוות דעת משפטית

מאגר מידע מאת ד״ר אייל תגרי

מטרתו של של דר' תגרי הינה לספק לציבור, הן הפרטי והציבורי, כלי אבחון רפואי ואובייקטיבי כמידת האפשר, לצורך הערכת נזקים בתחום הדנטלי, והערכת איכות ואופי טיפולים דנטליים שניתנו למטופלים או לציבור.

לנושא חוות דעת משפטית רואה עצמו דר' תגרי כשליח ציבור, כמי שיכול וצריך להשתמש בידע ובניסיון הרב שרכש, כדי להעמידו לרשות הציבור במקרים בהם נדרשת התערבות מומחה רפואי.

 

דר' תגרי רואה עצמו, כפי שנאמר בפסיקה, כ"זרועו הארוכה" של בית המשפט, קרי, הינו פוסק באופן בלתי תלוי על איכות טיפולים, על צרכי הטיפולים הנדרשים במקרה של צורך בטיפולים מתקנים, ועל עלותם.

 

דר' תגרי לא יבטיח הבטחות שווא למטופל נרגן במקרה בו נפגע אדם מטיפול או התייחסות רופא, אך הטיפול שקיבל עמד בנורמה המקובלת, ומצד שני לא "יחוס" על רופא, מוצלח ומפורסם ככל שיהיה, במידה וזה ביצע טיפול לקוי ובלתי סביר.

וקטור יד מסמנת אוקי

על חשיבות ניסיון ואיכות הביצוע!

וקטור פלסטר

מהי רשלנות רפואית?

וקטור מרכאות

מהי חוות דעת
על חבלה?

וקטור מרכאות

מהי חוות דעת רפואית?

מומחיות שיקום הפה וחוות דעת משפטית 
ככה זה כשיש שתיים...

תמצית מומחיות לשיקום הפה ("פרותטיקה") הינה התמקצעות נוספת הנעשית לאחר קבלת תואר ה - "דר' לרפואת שיניים". תחום המומחיות הינו יכולת התכנון והביצוע של שיקום משננים הסובלים מהרס נרחב, אמצעות כתרים, גשרים, שתלים, תותבות ועוד.

 

במהלך המומחיות נחשף המתמחה, במשך שנים ארוכות, למקרים מורכבים ביותר, שחלקם עוברים תחת ידיו הוא, וחלקם עוברים תחת ידי עמיתים למקצוע, אשר דנים בהם השכם והערב בסמינרים וקבוצות דיון. המתמחה, והמומחה, מסגלים לעצמם ראיה נרחבת של המשנן, המטופל כאדם וכישות אישית וביולוגית, ומפתחים יכולת תכנון והתייחסות מקיפה. יכולות אלו הן המבדילות בינו לבין רופא "כללי" או "רגיל", שלא עבר התמחות.

   

כפי שבטיפול הקליני, המומחה יכול להביא יכולות אלו לזהות מצבים, בעיות והזדמנויות בפן הרפואי \ ביולוגי, כך גם בתחום חוות הדעת, בו הידע הנרחב של המומחה לשיקום משמש אותו להפריד בין העיקר והטפל, בידיעה הרפואית מה ניתן לבצע ומה לא, מה ניתן היה לבצע ומה לא, ועוד.

ד"ר תגרי בקצרה על חוות דעת- קליק לצפייה! 

ייעוץ וחוות דעת שניה! 

בניגוד לחוות דעת רפואית, העוסקת בטיפולי העבר שהמטופל עבר, הביטוי "חוות דעת שניה" מתייחס לטיפולים עתידיים (כיום ובעתיד) שעל המטופל לעבור. מטופלים הנמצאים בפתחו של טיפול נרחב, מבולבלים לעיתים ממגוון האפשרויות הטיפוליות העומד בפניהם, ולחילופין מרגישים כי היו רוצים לשמוע מהרופא המטפל, או מהצוות המטפל, עוד אפשריות טיפוליות.

כל רופא או צוות נוטה לבחור את הפתרון המועדף עליו, לעיתים מסיבות שאינן עולות בקנה אחד עם טובת המטופל, כגון רק טיפולים הניתנים במרפאה, טיפולים רווחיים יותר, או אף צמצום האפשרויות עקב חוסר ידע ועדכון הידע של הרופא או צוותו...

בנוסף, במקרים רבים אין הצוות המטפל מפרט באופן מובנה את כל היתרונות והחסרונות של כל אפיק טיפולי. מסיבות אלו מבקשים מטופלים רבים לקבל חוות דעת שניה, ייעוץ רפואי נוסף, לפני קבלת החלטה על תכנית טיפול רפואית, במיוחד כאשר מדובר בתוכנית נרחבת או שאינה הפיכה (עקירת שיניים והנחת שתלים, ניתוחים נרחבים וכד'). 

מתן חוות דעת שניה וייעוץ למתרפאים הינם חלק בלתי נפרד מהעיסוק והטיפול הרפואי של דר' תגרי. באופן זה אנו מאפשרים לרוצים בכך לקבל מידע ישיר וללא פניות ביחס למצב קיים ו/או ביחס לתוכניות הטיפול שהוצעו. לאחר קבלת הייעוץ הנוסף יכולים המטופל\ת להבין טוב יותר את אפשרויות הטיפול העומדות בפניהם, להעריך את הסיכויים והסיכונים הכרוכים בכל אחת מהאפשרויות ולקבל החלטה מושכלת בדבר דרך הטיפ. 
מעוניינים לקבל ייעוץ וחוות דעת שנייה? השאירו פרטים בטופס צור הקשר וד"ר תגרי שב בהקדם! 

 

"הערכת נזק רפואי דנטאלי  עקרונות וקווים מנחים"

מאמר מאת ד״ר תגרי שפורסם במגזין

״רפואה ומשפט״ - גיליון 43

"המומחה לשיקום הפה
וחוות דעת רפואית"

מאמר מאת ד"ר תגרי שפורסם במגזין

"נקודת מגע" - גיליון 17

רשימת
עורכי דין

 עורכי דין שעבדו עם ד״ר תגרי בחוות דעת פרטיות

מאגר תגרי
לפסקי דין ותביעות

מאגר פסקי דין בהם נתן ד״ר תגרי את חוות דעתו.