חוות דעת משפטית

מאגר מידע מאת ד״ר אייל תגרי

מטרתו של של דר' תגרי הינה לספק לציבור, הן הפרטי והציבורי, כלי אבחון רפואי ואובייקטיבי כמידת האפשר, לצורך הערכת נזקים בתחום הדנטלי, והערכת איכות ואופי טיפולים דנטלים שניתנו למטופלים או לציבור.

 

   לנושא זה, רואה עצמו דר' תגרי כשליח ציבור, כמי שיכול וצריך להשתמש בידע ובניסיון הרב שרכש, כדי להעמידו לרשות הציבור במקרים בהם נדרשת התערבות מומחה רפואי.

 

   דר' תגרי רואה עצמו, כפי שנאמר בפסיקה, כ"זרועו הארוכה" של בית המשפט, קרי, הינו פוסק באופן בלתי תלוי על איכות טיפולים, על צרכי הטיפולים הנדרשים במקרה של צורך בטיפולים מתקנים, ועל עלותם.

 

   דר' תגרי לא יבטיח הבטחות שווא למטופל נרגן במקרה בו נפגע אדם מטיפול או התייחסות רופא, אך הטיפול שקיבל עמד בנורמה המקובלת, ומצד שני לא "יחוס" על רופא, מוצלח ומפורסם ככל שיהיה, במידה וזה ביצע טיפול לקוי ובלתי סביר.

מה זה מומחיות בשיקום הפה ומדוע זה מתאים לחוות דעת?

על קצה המזלג, המומחיות לשיקום הפה ( "פרוטתיקה" )  הינה התמקצעות נוספת הנעשית לאחר קבלת תואר ה - "דר' לרפואת שיניים". 

תחום המומחיות הינו יכולת התכנון והביצוע של שיקום משננים הסובלים מהרס נרחב, אמצעות כתרים, גשרים, שתלים, תותבות ועוד.

 

במהלך המומחיות נחשף המתמחה, במשך שנים ארוכות, למקרים מורכבים ביותר, שחלקם עוברים תחת ידיו הוא, וחלקם עוברים תחת ידי עמיתים למקצוע, אשר דנים בהם השכם והערב בסמינרים וקבוצות דיון.

המתמחה, והמומחה, מסגלים לעצמם ראיה נרחבת של המשנן, המטופל כאדם וכישות אישית וביולוגית, ומפתחים יכולת תכנון והתייחסות מקיפה.

יכולות אלו הן המבדילות בינו לבין רופא "כללי" או "רגיל", שלא עבר התמחות.

   

 כפי שבטיפול הקליני, המומחה יכול להביא יכולות אלו לזהות מצבים, בעיות והזדמנויות בפן הרפואי \ ביולוגי, כך גם בתחום חוות הדעת, בו הידע הנרחב של המומחה לשיקום משמש אותו להפריד בין העיקר והטפל, בידיעה הרפואית מה ניתן לבצע ומה לא, מה ניתן היה לבצע ומה לא, ועוד.

עורכי דין

רשימת עורכי דין שעבדו עם ד״ר תגרי בנושא חוות דעת פרטיות

פסקי דין ותביעות

מאגר פסקי דין בהם נתן ד״ר תגרי את חוות דעתו

מאמרים מאת דר׳ אייל תגרי

מאמר מאת ד״ר תגרי שפורסם במגזין ״רפואה ומשפט״

גיליון מס׳ 43

מאמר מאת ד״ר תגרי שפורסם במגזין ״נקודת מגע״

גיליון מס׳ 17

03-5223-222