טיפולי שיקום רב שלביים

דוגמאות לטיפולי שיקום רב שלביים שבוצעו ע״י ד״ר אייל תגרי:

דוגמה מס׳ 1

מתרפא זה הגיע לטיפול, עם התחושה שהשיניים מתפרקות. ואכן, שחזורים לקויים, כתרים עם מתכת חשופה יוצרים בעיה רפואית וגם אסתטית.

במקרים בהם יש צורך בשינוי בשיניים על פני כל הלסת, עם שינויים ביחס הלסתות, יש צורך לבצע את השינוי על פני כל הלסת בבת אחת. במקרה זה מבוצע הטיפול בישיבה אחת ארוכה, שנמשכת לעיתים חצי יום, ואף יום עבודה שלם.

על השחזורים הזמניים לדמות ולחקות ככל האפשר את השחזורים הסופיים, הן מבחינת הצורה, והן מבחינת התאמת השוליים ובריאות החניכיים. לאחר ביצוע השחזורים הזמניים, ניתן לעבור על השיניים הבודדת ולהכין את התשתית לשחזורים הסופיים.

והנה לפנינו השחזורים הסופיים. 

דוגמה מס׳ 2

לא כל מתרפא רוצה להלבין את שיניו, או "חיוך של מיליון דולר". ישנם מתרפאים, בדרך כלל מבוגרים, אשר כל מבוקשם הינו משנן בריא, לא משנה באיזה צבע. גם על טיפול זה להיות בריא וטוב, בעל התאמת צבע טובה ובריאות חניכיים. כל הגורמים האלו תורמים ליציבות ובריאות לטווח ארוך.

המצב בהגעתו של המתרפא.​

בתמונה השנייה אנו רואים את הכתר הזמני, אשר ניתן כעזרה ראשונה לאחר השבר שעמו הגיע המתרפא.​

סיום הטיפול: כתר קדמי ושני גשרים אחוריים. ניתן להתרשם מהתאמת הצבע לשיניים הטבעיות, וכן מהמתאר הבריא והצבע הטבעי של החניכיים, הן סביב השיניים הטבעיות, והן סביב הכתרים.

צריך שיקום מורכב?

מה עושים כשחסרות הרבה שיניים..?

דוגמה מס׳ 3

אשה צעירה כבת שלושים, הגיעה למרפאה עם שיניים שבורות, חוסר שיניים, צפיפות קדמית במשנן הקדמי תחתון, וגשר חרסינה לקוי.​

גשר זמני בלסת העליונה מייצב לנו את הקשת העליונה, ומאפשר לנו לעשות את עבודת ההשחזות, עקירות, החלפת מבנים וכיוצא בזה מ"אחורי הקלעים" כאשר המטופלת שומרת כל מהלך הטיפול על מראה אסתטי בלסת התחתונה הטיפול האורתודונטי לפתרון הצפיפות יוצא  לדרך.

לאחר סיום הפעולה האורתודונטית, ניתן לבצע חזיתיות חרסינה בלסת התחתונה, ולהשלים את הכתרים והגשרים בלסת העליונה. לפנינו מראה התוצאה הסופית:
ניתן להתרשם מקו החיוך הסימטרי, החניכיים הבריאות והשיניים הלבנות.​

דוגמה מס׳ 4

מתרפאה בת 34 , כ- 5 שנים לאחר שביצעה כתרים באזור הקדמי. ניתן להתרשם מנסיגת החניכיים, עששת בשולי הכתרים, ודלקת החניכיים ליד הכתרים.​

השלב הטיפולי הראשון הינו בניית כתרים זמניים,

(ראה\י דף הסבר על מטרות השחזורים הזמניים).

לאחר ריפוי והבראת החניכיים, ניתן להמשיך לכתרי החרסינה הקבועים.

03-5223-222