פוסטים נוספים:
Posts Are Coming Soon
Stay tuned...
Recent Posts
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

הגעתי למרפאה חדשה, איך אדע שאני במקום טוב ואמין?​

שלום לכולם. עוד רשת מרפאות שיניים פשטה את הרגל. (דר' מרק לוין – "מדקליניק"). מצטרפת ל"שן עולם", "תדהר" "שורש אריאל" וכנראה עוד כמה שאיני זוכר כרגע......​

שואלים אותי המטופלים וחבריהם – דר' תגרי, איך אני מגן על עצמי כשאני מגיע למרפאה חדשה, כשאני צריך טיפול נרחב ? איך אדע שהגעתי גם לרופא טוב, וגם למקום שלא יקח את הכסף שלי ויעלם ?

אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

  1. אל תלכו לבד ! חברים, טיפול שיניים זה דבר יקר מבחינה פיננסית, ועוד יותר יקר מבחינה רפואית. הוא גם בלתי הפיך. קחו עמכם בן \בת זו, חבר קרוב או קרוב משפחה. עוד זוג עיניים וזוג אוזניים, שירגישו את הרופא, את המרפאה ,את האוירה במקום. האם הבדיקה יסודית ? האם הרופא מתייחס אליך באופן ספציפי, או שהוא "עובד על פי שטנץ" ?

  2. האם יש לרופא שאתם נפגשים איתו, תעודות על הקיר ? האם התעודות שלו? איפה הוא למד? איזה קורסים הוא עשה? האם הוא גאה בהם? לא רק שהתעודות מראות שהוא באמת רופא בעל רשיון, הם גם מראות שהוא חלק מהמרפאה ו(כנראה) ישאר שם גם לעתיד הקרוב..

  3. במהלך הבדיקה והייעוץ, האם הרופא מדבר איתך על מצב החניכיים שלך ? על כיסי חניכיים? על מחלת חניכיים? לא משנה בני כמה אתם, לא משנה כמה טוב אתם מנקים, תמיד צריך להתייחס גם לבסיס של השיניים, מה שמחזיק אותן בפה – העצם והחניכיים. (וכן, את זה אני אומר לכם בתור מומחה לשיקום הפה ☺ ).

  4. במהלך הבדיקה, האם הרופא משתמש במשקפיים מגדילות? איזה מתקן הגדלה על המשקפיים או על הראש? בימינו, מחירם של מתקני ההגדלה, לפחות הפשוטים שבהם, מגיע לאלפי שקלים בודדים, ואילו היתרון בשימוש בהם, הוא עצום ורב. (להמחשת נושא זה, חפשו באתר שלי "דף ההגדלה").

  5. האם הרופא עושה מאמץ, בשיחה ובתוכנית הטיפול, לשמר את השיניים הקיימות? נכון, יש שתלים בעולמנו, וכשצריך נשתמש בהם, אבל אין כמו התשתית הביולוגית של הטבע ליציבות ולבריאות. (על נושא זה, ראה פוסט בנפרד שלי – "ארבעה דברים שאתם צריכים לדעת על שתלים לפני טיפול שיניים נרחב").

  6. ואחרון חביב. תוכנית הטיפול. האם היא בכתב? האם היא מפרטת את השלבים הטיפוליים ? האם היא מפרטת לוח זמנים משוער? האם היא מפרטת את הבעיות הרפואיות הקיימות, ואת הדרכים שתנקטנה לפתרונן? גם על נושא זה ראו בהרחבה באתר האינטרנט שלי , תחת הכותרת "האם קיבלת תוכנית טיפול ראויה"..

עכשיו, גם ששת הנושאים הללו הם לא תעודת ביטוח חקוקה בסלע לקבלת טיפול טוב, אבל הם מעלים את הסבירות שתקבלו טיפול שיניים טוב, ושתקבלו אותו עד הסוף.

03-5223-222